Monochrom / Julo Kotus

14.1.2013 - 8.3.2013

Predajná výstava čiernobielych fotografií fotografa Jula Kotusa.  Srdcovou záležitosťou autora je dokument a street fotografia. Námety z týchto fotografických žánrov sa prirodzene premietajú aj do predajných fotografií, ktoré sú charakterizované scenériami moderného mesta i vidieka s výrazným ľudským prvkom. Postavy v predajných fotografiách sa snaží zobrazovať menej osobne, skôr ako symbol, v ktorom sa môžeme nájsť všetci.

Fotografie na výstave sú z Bratislavy, Viedne, Paríža, Hamburgu, Neziderského jazera a Jadranu.
Výstava je vytlačená na profesionálnom Fine art inkjet papieri Hahnemühle 310 g vyrobenom zo 100% bavlny a s farebnou svetlostálosťou 200 rokov. Punc fotografiám dodáva široká kvalitná pasparta a kovový rám Nielsen. Fotografie sú vhodné do moderných kancelárskych, business priestorov, ale aj do domácnosti.

Autorské fotografie predstavujú hodnotný a originálny darček a ozdobia vaše priestory jedinečným spôsobom.

Cena fotografií je jednotná: 190€

Julo Kotus

Od malička bol fascinovaný ľudskými príbehmi, tvárami, ktoré dával na papier pomocou uhlíka a ceruzky. Spočiatku tvorili fotografie iba predlohu pre jeho kresby. Fotografovanie ho však uchvátilo natoľko, že sa stalo jeho celoživotným koníčkom a prácou. Hlavným objektom v jeho fotografiách bol v prvom rade človek, jeho cesta vo svete.

Vyštudoval teológiu, absolvoval dva semestrálne kurzy fotografie so známym fotografom Ronom Daviesom v Umeleckom centre Univerzity v Aberystwyth (Wales). Následne realizoval fotografický projekt ocenený grantom EÚ vo Walese a na Slovensku. 

Po dvojročnom pôsobení v zahraničí pracoval v Bratislave pre časopis a reklamnú agentúru ako full time fotograf. Bol spoluzakladateľom a prvým šéfredaktorom najväčšieho fotoportálu na Slovensku ePhoto.sk.

V poslednom období pracuje pre známeho predajcu fototechniky PRO.Laika. Stále fotografuje, no teraz slobodnejšie, keďže ho vo voľnej tvorbe nespútavajú požiadavky klientov.

Realizoval niekoľko samostatných výstav na Slovensku a vo Walese a spoločné výstavy  v rámci Asociácie Profesionálnych Fotografov Slovenskej Republiky (APFSR) na Slovensku i v zahraničí.