Krajiny srdca

8.7.2019 - 23.8.2019

Srdce je magické miesto, ktoré skrýva množstvo tajomstiev. Je hotová krajina zázrakov. Ukrýva v sebe nielen naše sny a túžby, ale aj tváre, miesta, kúty sveta, moria a oceány v podobe aká je nám najbližšie. V podobe, ktorá existuje možno len v našej fantázií. Napriek tomu alebo práve preto je také úžasné objavovať svet okolo nás a zachytávať každé čaro tým našim jedinečným spôsobom, ako nikto iný.


Eva Tiková a Georgina Mortreux vás pozývajú do ich krajín srdca, aby ste cez ich maľby objavili nové svety, v ktorých možno spoznáte aj tie vaše.

Termín výstavy

8.7.2019 - 23.8.2019 s prerušením od 3.8.2019 - 18.8.2019 (Reštaurácia s galériou bude v tom čase zatvorená)

Eva Tiková

Eva Tiková žije a tvorí v Slovenskom Grobe, kde má aj svoj záhradný ateliér. Zároveň je študentkou päťročného štúdia Goetheanistického umenia a arteterapie na Akadémii Raphael v Bratislave.

Venuje sa maľbe obrazov olejom a akrylom a pokiaľ jej to dovolí čas a priestor, vyberá si veľké plátna, ktoré má najradšej pre ich neobmedzené možnosti. Fascinuje ju proces objavovania, skúšania a experimentovania s farbou, štruktúrou ale aj rôznym maliarskym náradím.

Farby sú pre Evu jazykom s čistou emocionálnou silou a pravdivosťou. Sú neoddeliteľnou súčasťou života, a to nielen žiarivé a pestré odtiene, ale aj tie tmavé, hlboké a ťažké – všetky sú tu z určitého dôvodu a majú svoje miesto na veľkom plátne sveta.

Georgina Mortreux

Autorka Georgina Mortreux žije a pôsobí v Bratislave. S tvorbou začala v roku  2010, kedy po prvých akrylových obrazoch pokračovala s olejovými maľbami. V súčasnosti tvorí kombinovanou technikou akrylom.

V roku 2016 vydala knižku s názvom „Hadova modlitba k Bohu“, ktorá nám porozpráva zaujímavý príbeh muža a ženy a ku ktorej tieto obrazy slúžia ako ilustrácia.

Najväčšou inšpiráciou pre autorku je život samotný, cesta, po ktorej všetci kráčame. Každý iným smerom no zároveň spoločným cieľom. Niekde sa stretnúť a uvidieť samých seba.